(0212) 220 54 57
(0212) 220 12 66

Tırtıl - Ayakta Dik Pozisyonlandırma Cihazı

Stok Durumu : Stokta var

Açıklama

Ayağa kalkamayan, oturma bozukluğuna sahip ve gövde kontrolü olmayan Selebral Palsi ve Spina Bifidalı çocuklar için tasarlanmıştır. Doğru pozisyonlama yaparak hem formite gelişimini azaltır, hem de vücuda dik durmanın mükemmel faydasını yaşatır.

Detaylar

Ürün Bilgisi:

  • Çocuğunuz geliştikçe, ürün değiştirmeye son!
  • Ayarlanabilir, oturma derinliği ve sırt yüksekliği, genişleyip daralabilen oturma ve sırt yan destek petleriyle TÜRKİYE’DE İLK VE TEK.
  • İhtiyaç duyulduğunda kullanıcıya özel ölçülerde skolyoz destekleri ilave edilir.
  • Boy ve kiloya göre 2 ebatı mevcuttur.

Kullanım Alanı:

Ayağa kalkamayan, oturma bozukluğuna sahip ve gövde kontrolü olmayan Selebral Palsi ve Spina Bifidalı çocuklar için tasarlanmıştır. Doğru pozisyonlama yaparak hem formite gelişimini azaltır, hem de vücuda dik durmanın mükemmel faydasını yaşatır.

Tırtıl; tek kişinin çok rahat kullanabileceği bir üründür. Manuel olarak “tek bir el hareketi ile” ayağa kalkar. Sırtı, 4 kademeli olarak 90 dereceden 180 dereceye kadar yatabilir. Tırtıl, kan dolaşımının ve iskelet hâkimiyetin artmasını sağlayan “tedaviye yardımcı” bir üründür. Çocuk, hem oturtma, hem de ayağa kaldırma esnasında, göğüs yeleği, bel kemeri ve dizlikler kullanılarak doğru pozisyonlandırılmalıdır. Ayrıca iskelet hâkimiyetini artıracak opsiyonel desteklerle baş ve boyun dengesinin artması sağlanmalıdır.

Teknik Özellikler

Boyutlar

Küçük Boy

Büyük Boy

Koltuk Genişliği

35 cm

45 cm

Koltuk Derinliği

28 cm

40 cm

Toplam Yüksekliği

125 - 135 cm

155 - 165 cm

Dıştan Dışa Genişliği

43 cm

51 cm

Önden Arkaya Uzunluğu

77 cm

91 cm

Ağırlık

35 kg

40 kg

Maksimum Kapasite

35 - 45 kg

45 - 60 kg

 

 

 

 

 

 

 

Garanti Kapsamı:
  • Üretici ve Montaj hatalarına karşılık 2 Yıl, Yedek Parça Temini açısından 10 yıl Tedarikçi Firma Garantisi altındadır.
  • Müşteri tarafından gönderilen kargolar tedarikçi firmanın anlaşmalı olduğu kargo şirketi ile gönderildiği takdirde maliyeti -bir defaya mahsus olarak- Tedarikçi Firma tarafındna karşılanır.
  • Başka bir kargo firması ile gönderildiğinde kargo maliyetleri müşteriye aittir.
  • Garanti kapsamı dışında kullanıcı hatalarından kaynaklı ürünlerin kargo gönderimleri müşteriye aittir.
  • Lütfen ürünleri göndermeden önce Carmengrup  ile iletişime geçiniz.

 

akulu sandalye, akulu tekerlekli sandalye, akulu sandalye fiyati, katlanabilir akulu sandalye, ayaga kaldiran akulu sandalye, kaliteli akulu sandalye, akulu sandalye bagisi, guclu akulu sandalye, tekerlekli sandalye, tekerlekli sandalye fiyatları, manuel tekerlekli sandalye, çocuk tekerlekli sandalyesi, engelli çocuk puseti, ucuz tekerlekli sandalye, ucuz akülü sandalye, istanbul akülü sandalye, hafif tekerlekli sandalye, banyo tuvalet sandalyesi, klozetli tekerlekli sandalye, carmengrup.

Ek Bilgi

GTIN Hayır
 
© 2016 Engelli AVM - engelliavm.com